Anne rahimine giren bir sperm büyük ve canlanır, bu canlanma sonucunda bizler meydana geliriz. Fakat meydana gelirken bir takım hisler, duyular oluşmaya başlar. Daha anne karnındayken dışarıda olan bitenden haberimiz olmaya başlar. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki anne karnındayken çocuklar dışarıdan gelen sesleri duyabilmektedir. Öyleyse anne karnında ki çocuğa hangi müzik dinletilmeli? veya anne karnındayken çocuğa ne dinletilmeli? gibi soruları anne adayları araştırmakta olduğunu biliyoruz. Bizde tekk haber ekibi olarak yapılan tüm araştırmaları sizlere sunuyoruz.

Bebekler Ne Zaman Duymaya Başlarlar? - Gebe.comAnneler çocuklarını daha karınlarındayken yetiştirmeye başlamaktadır. Bir insan nasıl yetiştirilir ise gelişimi ve büyüme sitili de ona göre değişmektedir. Bu nedenle eğitimin anne karnında başlaması çok önemlidir. Anne karnındaki bebekler 18 haftaya ulaştıklarında artık duymaya başlar. Duymakla kalmayıp dışarıda ki olan biten seslere de tepki verirler. Babasının annesine bağırdığını hissedip babasının kıççını tekmelemeye çalışırlar. Şaka bir yana anne adayları 18 haftadan sonra girdikleri mekanlara çok dikkat etmelidirler. Çok gürültülü ortamlardan bebekler rahatsız olup gelişimlerinde değişik faktörler meydana gelir.

Konumuz anne karnındaki çocuğa ne dinletmeli olduğundan dolayı bu faktörleri kenara bırakarak konumuza dönmek istiyorum. Bebekler daha sese alışık olmadıkları için rahatlatıcı fon müzikleri hoşlarına gidebilir. Sakin müziklerden bahsediyorum anne adayları gidip de Ankara’nın bağlarını çocuklara dinletmeyin sonra çocuğunuz karnınızda çifte telli oynamaya kalkar ağrısını siz çekersiniz. Rahatlatıcı enstrümantal müzikler çocukların da ilgisini çekecektir. Bu konuya değinmeden olmaz benim tanıdığım anneler, çocuğum ileride çok iyi bir sanatçı olsun diye her gün mozart dinletiyor. Bu yanılgıya düşmeyin bebekler 18 haftada duymaya başlarlar ama belli bir yaşa gelene kadar kulakları tam anlamı ile çalışır. Bu nedenle o kafalara girmeden sakinleştirici huzur verici müzikler hem size hem de çocuğunuza iyi gelecektir.

Bana soracak olursanız ben huzurun dinde olduğuna inananlardanım, müzik dinletmek yerine yanık sesli bir hocadan kuran tilavetlerini tercih ederim. Fakat bu  benim fikrim, yukarıda bahsettiğim dinlendirici müzikler araştırmalarım sonucunda elde ettiğim bilgilerdir. Ama tabi ki kuran dinletmek hem ruha hem de çocuğun gelişimine faydası olacaktır inanın bana. Bir araştırmada suya okunan kuran suyun moleküler hızını değiştirdiği ve suyu genel olarak temizlediği meydana gelmiştir. E suya bunu yapan çocuklarınızın gelişmesinde neler yapar siz düşünün. Bize zaman harcayarak yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Sağda solda ki reklamlar tıklansın diye varlar hoşçakalın.

Diğer makalelere göz atmak isterseniz bağlantıya tıklayın 🙂

yazar hakkında