Masumiyet dizisi foxta yayınlanan güzel bir dizi fakat set ekibi o kadar dandik ki anlatacaklarımdan sonra set ekibini sizde anlayacaksınız. Eye ajans denen bir ajansa kayıt oldum iyi bir ajans gerçekten birşeyler yapmaya çalışan güzel bir ajans fakat ajansa kayıt olduktan sonra şüpelerim daha da artmaya başladı hayırlısı olsun hakkımızda herneyse konumuz masumiyet. 03.06.2021 Tarihinde akşam 6 gibi ajanstan aranarak trt1 de bir diziye seçtiklerini ve yarın sabah 7 de orada olmam gerektiğini söylediler. Bende sevinçle sabaha kadar düşünmekten uyuyamadım 3 de yatarak 5 te kalkıp başak şehirden mecidiye köye doğru yol aldım.

Sabah yedide sadece ben seçildiğimi sanarak istenilen alana yöneldim bir de ne görüm 30 Kişi o alanda bekliyor hepsi de erkek demekki toplu bir seçim yaptıklarını düşünerek, hiç aldırmadan bekledim saat 7 den 10’a kadar setin servisinin gelmesini bekledik, beklerken tabi ki diğer oyuncularla kaynaştık. Nihayetinde servis geldi ve sürü muamelesi yapılarak servise tıkıldık. Resmen kendimi koyun yada amele gibi hissettim. Diğer oyuncu arkadaşlardan da bana söylenenler biz ameleyiz falan denildi yani o derece. Her neyse servise bindik  serviste bir cast ajans sorumlusu birde masumiyet dizisi ekibinden bir sorumlu bayan vardı. Bayan bizlere tuvalet eğitimi verdi gerçekten şok oldum biz insan değiliz sanırım diye düşünerek, yola gitmeye devam ettim hatta bir kaç laf soktum arkadaşların duyacağı şekilde.

Arabada öyle muhabbetler dönüyor ki anlatamam, tam bir toplama kampı gibi, Her neyse biraz gittikten sonra sete vardık. Sette sağ olsunlar bize birer poğaça ikram ettiler 2. isteyenlere de azarlamalar aşağılamalar bağırmalar deli olmamak elde değil. Her neyse susadım poğaça yemek istemedim zaten daha öncesinde ben kahvaltı işlemini halletmiştim. Bir bardan daha meyve suyu içmek istedim ama keşke istemeseydim gördüğüm muamele karşısında meyve suyundan insanlardan her şeyden nefret ettim.

Daha sonrasında bizi normalde ilk başta seçmeleri lazım ve setteyken herkesin ne yapacağı belli olması gerekiyor. Ama nedense bizi seçmemişler sette seçecekler ee o zaman neden o kadar yol götürdüler? Anlam veremedim. arabada ki kadın askerleri seçerken beni de seçti ama ben tam gösterdiği alana yöneldikten sonra, vaz geçip başkasını seçti. Ben boşta kaldım kadının amacı beni eve göndermek ama ben yemedim. Ondan biraz daha deneyimli birine giderek ismi emreydi hiç unutmam, seçilmediğimi söyledim ne olacağını sordum. Oda  onlar iptal ben seçim yapacağım dedi ve herkesi seçti beni de rehine olarak seçti rehine olurum rol güzel diye düşündüm.

Covid 19 Testi yapacaklar ve herkesi sıraya sokuyorlar ama öle bir sıraya sokma anlayışı görmedim. Bağıra çağıra af edersiniz insanlara muamele hayvandan daha aşağı bir muamele yaşayan bilir. Testi de olduk daha sonrasında kostümleri almaya gittik, tabi yine o serviste ki kadın başta ve ben rehine olduğum için rehine kostümlerini sona sakladı saat 11 den saat 3’e  4’e kadar  Herkesin kostümlerini giymesini bekledim. Nihayetinde herkes kostümlerini giydi ve sıra rehinelere geldi sabırsızlıkla bekliyorum hemen giyip sete gitsem bu iş bitse diye içimden geçiriyorum. Fakat o gereksiz bayan daha ne yapacağını bilmeyerek, birilerini aradı rehineler ne giyecekler diyerek. Rütbeli asker olacak dediler ve tekrar içimizden bir seçim daha yaptılar. Tabi ki seçimi yapan o kadın herkesi seçti benle aynı boyda olanları bile seçti beni seçmedi ister istemez sinilendim.

Kapıya çıktım yoksa o kadını dövecek duruma geldim normalde hayatta kadına el kaldırmam ama o kadar uyuz etti ki mazallah bişi yaparım diyerek dışarı çıktım çıkarken de kendi kendime söyleniyorum ve küfür ediyorum. Bunu duyup fırsat bilen kadın ne küfür ediyorsun diyerek üste çıktı. Ekip sorumlumuz yanıma geldi, beni uyardı bende anlıyorum dedi ama seni savunamam küfür ettiğin için falan dedi oda haklı kendince. Ben çıkarak  set alanına tekrar gittim mevzu uzamasın diye daha sonra beni seçen ersine kadın gitti küfür ettiğimi söyledi ersin de bana gelerek biz size paranızı veriyoruz ister seçeriz ister seçmeyiz dedi.

Bende madem böyle olacaktı başta cast ajansı ile seçimlerinizi yapmasaydınız dedim. Meğer cast ajansı ile birlikte seçim yapılmamış bulabildiğin oyuncuları getir denilmiş cast ajansı da herkesi toplamış göndermiş. Dışarıdan dahil olan kişiler bile oldu masumiyet dizisinin ekiplerinden bir çok kişi diziye dahil olurken biz olamadık. Yediğimiz azarlar aşağılanmalar ve egosunu tatmin edenler tarafından ezilmelerimiz ile kaldık. Bu yazımı bu kurumu kötülemek için yazmıyorum fakat bu kurumun çalışanlarına çeki düzen vermeleri ve herşeyi planlı yapmalarını tavsiye ediyorum. Biz anca böle internette yazarak derdimizi anlatan kesimlerdeniz. Belki birileri sesimizi duyar ve gereken cevabı onlara verir. Yeni oyuncular ise bu tarz şeyler gördüklerinde asla işi ilerletip kendilerini ezdirmesinler.

yazar hakkında