Google para kazanma rehberine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Google adsense ve google adwords hizmetlerinin ne olduğunu ve aralarındaki ilişkiyi Google para kazanma rehberinin ilk makalesinde anlatmıştık. Bu makalemizde daha detaylara inerek Google adsense ile para kazanma işlemini anlatmaya çalışacağız. Daha sonradan makale uzunluğu yeterse Google adwords ile para kazanma işlemine geçiş yapacağız. Daha sonra Google Drive ile para kazanma, Google play para kazanma, Google maps (haritalar) para kazanma, youtube para kazanma gibi konulara yer vermeye çalışacağız. Tam anlamıyla mükemmel bir rehber hazırlamak istiyorum. Bu rehber sayesinde herkes kolaylıkla Google para kazanma işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. O zaman hız kaybetmeden konumuza dönelim

Google İle Para Kazanmak İçin Site Kurun

Google para kazanma işlemini gerçekleştirebilmek için, bir web sitesine veya bir bloğa ihtiyacınız olacaktır. Blog veya site kurmanız için ücretli ve ücretsiz yollar bulunmaktadır. İlk olarak sizlere ücretli yolu anlatıp daha sonra ücretsiz ne yapabiliriz onları anlatacağım.

Site kurmadan önce neye ilginiz olduğunu hobileriniz veya öğrenmek istediğiniz bir şeyler varsa onları belirlemeniz gerekmektedir. Ben ilk bu işe başlar iken bu konuyu atlamış ve 8, 10 tane farklı isimlerde haber sitesi domaini almıştım. Daha sonradan hiç bir siteye makale yazamadım çünkü haber sitelerinin geniş bir kategori yelpazesi bulunmaktadır. Bu nedenle her konuya tek başınıza yetişmeniz mümkün değildir.

Bilmediğiniz ilgi duymadığınız bir konu üzerinden yazı yazmak da bir hayli zor gelecektir ilk etapta sizlere. Öncelikle sıkılmadan yazı ve yayın yapabileceğiniz ilgi alanınızı seçmelisiniz. çünkü Google ile para kazanmak istiyorsanız sürekli olarak rutin bir şekilde makale yayınlamanız gerekmektedir. Ben hala daha bu rutini oluşturamamış biriyim.

Fakat makale sitelerinden makale satın alarak ufak tefek çalışmalara devam etmekteyim. Her neyse ilgi alanınızın ne olduğunu belirlediğiniz zaman anahtar kelime bulmanız gerekmektedir. Google para kazanma işlemi anahtar kelimelerden geçer. Aslında anahtar kelimeler para kazanmanın anahtarıdır.

Diyelim ki site kurmayı seviyorsunuz veya öğrenmek istiyorsunuz. O zaman en iyi anahtar kelimeyi seçmeniz gerekmektedir. sitekurmak.com alınmıştır fakat fikir almak amacı ile Google adwords sistemini kullanabilirsiniz.

Google adwords sizlere anahtar kelime planlayıcısı sayesinde en iyi anahtar kelimeyi seçmenize yardımcı olacaktır. Google adwords ücresiz bir şey olduğu için bundan bahsediyorum, fakat ücretli bir sürü anahtar kelime bulabileceğiniz araç bulunmaktadır. Örnek vermemiz gerekirse, Ahrefs, Sumrush, Keywordtol.io, gibi bir çok ücretli anahtar kelime planlayıcı bulunmaktadır.

Ben sizlere şimdilik adwords ile göstereyim zaten ilk etapta ücretli araçları kullanmanızı tavsiye etmem çok pahalı gelebilir. Bu nedenle sırasıyla aşağıda ki resimli anlatımı takip edebilirsiniz.

Google Adwords ile Anahtar Kelime Arama

1. Adım Bağlantıya Giriş Yap
2.Adım Araçlar anahtar kelime planlayıcısına giriş yapın.
3. Adım yeni anahtar kelimeler keşfedin seçeneğine tılayın
4. Adım anahtar kelimenizi girin
5. Adım anahtar kelime fikirlerini alın

Google’dan para kazanma resimli anlatımın ilk adımını tamamlamış bulunuyoruz. Sonuçlarda da göründüğü gibi internet sitesi kurmak, web sitesi kurmak gibi fikirler almış bulunuyoruz. aylık ortalama aranma sayısına göre en yüksek anahtar kelimesini seçmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Şimdi ikinci adım aldığımız anahtar kelime fikirlerine benzer domain yani site adını bulmaktır. Ben bu işlem için sizlere hostinger sitesini önereceğim ben bu siteyi kullanıyorum. Fakat sizler tercihlerinize göre godaddy, isimtescil gibi firmaları da alan adı almak için kullanabilirsiniz.

Google para kazanma rehberinin ikinci adımı olarak domain soruguluyor ve önerilerden bir isim satın alıyoruz. Hostinger sitesi 52TL’ye 1 yıllık domain kiralaması yapıyor.

şimdi birde 231,52 TL^ye premium hosting almamız gerekiyor. Bir yıllık hostingi de aldıktan sonra internet sitesi kurmak için gerekli olan büyük adımı tamamlamış olacağız. Benim size önerim domain ve hostingi de aynı firmadan almanız olacaktır. Bu şekilde firmalar arasında domain hosting yönlendirmesi yapmak zorunda kalmazsınız. Google para kazanma rehberi domain ve hosting aldıktan sonra hızlı bir wordpres kurulumu gerçekleştirmeniz adına olacaktır.

Google para kazanma rehberi 3’de de sizlerle hostinger firmasın da hızlı wordpress kurulumunu anlatacağım. Daha sonradan daha detaylara inerek tema kurulumu seo yapılandırılması gibi konular üzerinde duracağım.Bu şekilde tam anlamıyla Google’dan para kazanmak için önünüzde hiç bir sorun kalmayacaktır.

Diğer makalelere göz atmak isterseniz bağlantıya tıklayın 🙂

yazar hakkında