Geçtiğimiz haftalarda hostinger wordpress kurulumunun nasıl yapıldığını gösterdik. Bu hafta wordpress tema yüklemesini yapacağız. Sizlere birer adet premium tema hediye edeceğim, sizlerde bu temayı sitelerinizde kullanabilir kendinize göre wordpress sitenizi kişiselleştirebilirsiniz. Ücretsiz premium wordpress temaları ile istediğiniz siteyi oluşturabilir ve Google para kazanma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Daha önceden Google para kazanma rehberi 1,2 ve 3 makalelerini yayınladık. Aşağıda vereceğim linklerden bu makalelere ulaşarak sizde kendi wordpress sitenizi kurabilirsiniz. Site kurmak oldukça kolay bir iştir, fakat sadece site kurarak Google’da ilerleme sağlayamayabilirsiniz. Bu nedenle sizlere wordpress sitenizi daha iyi hale getirmeniz için yapmanız gereken ip uçlarını da bu sitemizde paylaşmaya çalışacağım.

Google Para Kazanma Rehberi Google Para Kazanma Rehberi 2 Google Para Kazanma Rehberi 3

Geçtiğimiz haftalarda beklegelsin.com sitesi üzerinden çalışmalarımızı yürütmüştük. Bu hafta da bu site üzerinden wordpress tema yükleme işlemlerini yapacağız. WordPress sitenin alan adını girdiğinizde çıkan bölüm ön bölüm yani ziyaretçilerinizin gördüğü bölümdür. Birde ziyaretçilerinizin göremediği, siteniz ile alakalı ayarlamaları yapabildiğiniz arkada çalışan admin panel bulunmaktadır. Bu panel sayesinde sitenizi dilediğiniz gibi şekillendirebilir veya düzenleyebilirsiniz. Bu panele ulaşmak için adres çubuğunda alan adının sonuna /wp-admin yazsısını yazmanız gerekecektir. Daha sonra sizi bir giriş paneli karşılayacaktır. WordPress kurulumu yaptığımızda sizlere admin panel için gerekli kullanıcı adı ve şifre kısımlarını göstermiştim. Şimdi kurulum yaparken kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenizi bu panele yazarak giriş yapıyoruz.

Aşağıda verdiğim resimde ki gibi admin panel anasayfası o şekildedir. Burada yazı yazmak için alan resim yüklemek için alan ve sitenin tüm ayarları mevcuttur. Konumuz wordpress tema yükleme olduğundan dolayı bu alanda sadece tema yükleme ile alakalı bölümleri göreceksiniz.

Tema yüklemeye geçmeden önce kullanışlı temalar satın almalı veya ücretsiz bir tema kullanmalısınız. ücretsiz temalara wordpress sitesinden de ulaşabilirsiniz. Google’da kısa bir araştırma yaparak tüm ücretsiz ve ücretli temalara ulaşım sağlayabilirsiniz. Şimdi sizlere wordpress için gerekli wordpress ürün teması, wordpress blog teması, wordpress video teması,  wordpress haber teması gibi ücretli fakat ücretsiz indirebileceğiniz tema örnekleri vereceğim.

WordPress Ürün Teması İndir (Premium)

Javenist v1.2.8 premium wordpress ürün teması ile e ticaret sitenizi rahatlıkla kurabilirsiniz.
Bu siteyi dilediğiniz gibi kişiselleştirebilir ve düzenleyebilirsiniz. Her zaman işinize
yarayacak mobil tasarıma uyarlı güzel bir temadır. Themeforest sitesinde 59 dolar yani şimdiki
kurla 470 TL gibi bir fiyata satın alabilirsiniz. Fakat tekkhaber.com sitesi sizler için bu
wordpress ürün temasını ücretsiz olarak hediye etmektedir. Bunun gibi birçok temaya ilerleyen
zamanlarda web sitemizden ulaşabileceksiniz. 470 TL’ye satılan bu E ticaret temasını
ücretsiz indirmek için tıklayın

WordPress Video Tema İndir

WordPress kendi içerisinde binlerce tema sunarken dışarıdan da tema satın alabilirsiniz. Tüm bu temaları wordpress sitenize uyarlayabilir ve kullanıcılarınıza istediğiniz içeriği sağlayabilirsiniz. Bunlar arasında wordpress video temaları yer almaktadır. Her zamanki gibi ben sizlere güzel bir wordpress filim temasını ücretsiz olarak hediye edeceğim. Premium temaları ücretsiz olarak indirebilir ve rahatlıkla sitenize kurabilirsiniz. Bunun gibi tema isteklerinizi de  yorumlar kısmından belirtirseniz sizlere yardımcı olabilirim. Betube video tema üyelik alanı olan, istediğiniz gibi kişiselleştirme yapabileceğiniz bir video film temasıdır.  Bu tema sayesinde hem blog yayınlayabilir hem de video yayını yapabilirsiniz. Kullanışlı düzenleme paneli ile istediğiniz gibi kişiselleştirme yapabilirsiniz. Themeforest sitesinde 49 Dolara satılmaktadır. Tekkhaber.com premium temayı ücretsiz olarak sizlere sunmakta. Side bu temayı ücretsiz olarak indirebilir ve  wordpress sitenize uyarlayabilirsiniz.

WordPress Blog Teması İndir

JNews aslında bir haber teması fakat içeriğinde birçok özellik olduğu için rahatlıkla blog olarak ta kullanabilirsiniz. Görüntü olarak da birçok özelliğe sahip muhteşem bir blog temasıdır. Sizde JNews blog temasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Premium olarak themeforest sitesinde 59 dolara satılmaktadır. Hemen wordpress blog temasını ücretsiz olarak indirin.

WordPress Haber Teması Ücretsiz

Ücretsiz haber teması olarak premium temaları dağıtmaya devam ediyoruz. Newspaper bu temalar arasında en kullanışlı güzel bir temadır. AMP eklentisini de içerisinde barındıran hızlı ve kullanışlı bir haber teması olarak bilinmektedir. Şuana kadar tüm Haber temalarını neredeyse bilmekte ve kullanmaktayım. Bu haber teması gerçekten çok kullanışlı bir haber temasıdır. Themeforest sitesinde 59 dolara satılmakta olan bu haber temasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

WordPress Premium Tema Yükleme

Evet tema seçme işlemimizi tamamlamış bulunmaktayız. Ben sizlere yukarda ki wordpress haber temasını yüklemeyi anlatacağım fakat tüm temalar hemen hemen aynı şekilde yüklenmektedir. İlk olarak sol taraftaki menülerden görünüm>temalar seçeneğini tıklıyoruz.

Açılan sayfa sizin daha önce kullandığınız temaları gösteren bir sayadır. Bu sayfada sadece3 adet ön tanımlı ücretsiz tema gelmektedir. En üstte bulunan tema yükle butonunu kullanarak wordpress tema yükleme sayfasına giriş yapmamız gerekmektedir.

Bu sayaya geldiğinizde karşınıza wordpress tema marketi gelecektir. Burada dilediğiniz temayı indirebilir ve kurabilirsiniz fakat buradaki bazı temalar ücretli olduğundan belli başlı özellikleri kapalı olacaktır. Tam sürüm satın aldığınızda tam anlamıyla kullanabilirsiniz. Biz en üstte bulunan wordpress de tema yükle butonuna tekrar tıklıyoruz.

Butona tıkladığınızda karşınıza yukarıda ki gibi bir upluad alanı gelecektir. Daha önce size indirmeniz için verdiğim linke tıklayarak temayı indirmeniz gerekecektir. İndirdiğiniz wordpress teması .rar dosyası içerisindedir rar dosyasını klasöre çıkartarak içerisindeki asıl tema yükleme dosyasına ulaşmamız gerekmektedir. Genelde tema dosyası zip şeklinde olmaktadır, bu zip dosyasını bularak yukarıdaki upluad alanına yüklemeniz gerekmektedir.

Yukarıda ki resimde de görüldüğü üzere rar içerisinden zip dosyamız çıkmış bulunmaktadır. Zip dosyasını yüklemeye geçmeden önce diğer dosyalardan da bahsetmek istiyorum. Plugins dosyası ve zip dosyası haricindeki dosyaları önemsemeyin onlar yardımcı bi takım dosyalardır fakat o lazım olanları zaten ip dosyası kendi içerisinde karşılamaktadır. Bizim tema zip dosyasını ve eklenti plugin dosyasını yüklememiz gerekmektedir. Aslında zip dosyasını yüklediğinizde otomatik olarak sizi eklenti yüklemeye yönlendirecektir. Fakat eklentiler bazen ücretli olduğundan dolayı rar içerisinde verilen eklentileri yüklemeniz tavsiye edilir. Newspaper.zip dosyasını seçtikten sonra şimdi kur butonuna basarak bekliyoruz. Sistem sizin dosyanızı karşıya yükleyene kadar bekleyiniz.

Tema yükleme gerçekleştikten sonra sizi etkinleştir linki karşılayacaktır. Etkinleştire tıklıyor ve temamızın wordpress tarafından yüklenmesini sağlıyoruz.

Tema etkinleştikten sonra bizi kendi kurulum sayfasına yönlendirmektedir. Bu sayfada da eklentileri yüklememiz için yönlendirme yapmaktadır fakat biz onun yönlendirdiği eklentileri kurmayacağız. Şimdi rar dosyamız içerisinde ki plugins dosyasını açıyoruz. Sırasıyla içerisinde çıkan zip dosyalarını wordpress eklentiler kısmına yüklememiz gerekecektir. Sol menüde eklentiler üzerinde biraz durduktan sonra yeni ekle kısmına tıklıyoruz.

Yine tema yükleme kısmında olduğu gibi tüm eklentileri teker teker yukarıdaki resimde gösterdiğim yere yüklemesini yapıyoruz. Bu işlem internet hızınıza bağlı olarak biraz uzun sürebilir. Eklentileri yükledikten sonra ve etkinleştirdikten sonra temanız tamamen hazır olmuş olacaktır. Bir dahaki sefere tema ayarlarının nasıl yapılacağını göstereceğim şimdilik makale uzun olmasın diye burada kesmek zorunda kalıyorum. Bizi takipte kalın

yazar hakkında