Günümüzde bir çok internetten para kazanma yöntemi bulunmaktadır. İnternet denlince ilk akla gelen Google arama motorudur. Google para kazanma rehberi ile artık Google’dan para kazanma konusunu tam anlamıyla öğrenmiş olacaksınız.

Google Adsense ile para kazanma, Google play para kazanma, Google drive para kazanma, Google maps para kazanma, Google anket ile para kazanma gibi bir çok konuya bu makalemizde yer vermeye çalıştık. Sizlere tam anlamıyla Google para kazanma rehberini sunuyoruz.

Google para kazanma yöntemleri hakkında bir çok konuyu bu makalede bularak ve sizde kendinize uygun yöntemi seçerek, para kazanmaya başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken makalemizi sabırla baştan sona kadar okumak ve anlamaktır.

İnternet hayatımıza girdiği günden bu yana Google şirketi gün geçtikçe büyüdü ve devleşti. Sadece arama motoru değil artık binlerce hizmeti sunan büyük bir şirket halini aldı. Tabi ki bu kadar büyük bir şirket insanlara para kazanma kapılarını da sonuna kadar açmış oldu.

Google’ın sunduğu bir çok hizmet üzerinden doğrudan veya dolaylı yoldan para kazanmak artık kolay. Bu rehber makalemizde Google ile para kazanma yöntemlerinin tümüne ulaşabilirsiniz. İnternetin adeta can noktası olmayı başaran Google, insanlara para kazanma konusunda bulunmaz bir nimet halini almıştır. Akıllı insanlar bu aracı doğru kullanmayı bildiklerinde on binlerce lira kazanma şansını yakalayabilirler. O halde hemen birlikte öğrenelim.

Google Adsense Nedir?

Google adsense reklam gösterim hizmeti sunan büyük bir Google hizmetidir. Google’ın en çok bilinen, en büyük reklam hizmeti olarak bilinmektedir. Google bu sunduğu hizmet ile aklınıza gelebilecek internette ki her alana  reklam verebilmektedir. Mesela blog siteleri Google adsense ile para kazanmaktadır. Bir başka örnek verecek olursak Google play para kazanma olayı tamamen, Google adsense sayesinde oluşmaktadır. Google sayesinde hem reklam veren hem de reklam yayınlayan taraf karşılıklı olarak Google’dan para kazanabilmektedir. Google para kazanma blog siteleri ve mobil uygulamalar ile kolay bir hal almaktadır. Siteniz veya uygulamanız varsa google adsense ile para kazanma şansınız var demektir.

Google Adwords Nedir?

Google adwords reklam vermek isteyen kullanıcıları bir araya toplayan bir hizmettir. Reklam vermek isteyen kullanıcılar, Google adwords hizmetini kullanarak Google tarafından reklamlarının yayınlatılmasını sağlamaktadır. Google adwords ile para kazanma sistemi de bu şekilde oluşmaktadır aslında. Google para kazanma adwords ve adsense sayesinde gelişmektedir. Bir danışman potansiyel müşterilerine ulaşmak için adwords sistemini kullanmaktadır. Bu sayede Google para kazanma döngüsü içerisinde kendine ve yayıncılara para kazandırabilmektedir. Google Adwords sayesinde istenilen kelimelerde reklam gösterimi gerçekleştirilebilmektedir. Çanta satıcısı çanta kelimesinde, Ayakkabı satıcısı ayakkabı kelimesinde reklam yayınlatabilmektedir. Adwords ile para kazanma işlemi bu şekilde gerçekleşir.

Google Adsense ve Adwords İlişkisi Nasıldır?

Google’dan para kazanmak isteyen bir kişi Google adsense ve Google adwords ilişkisini iyi bilmelidir. Google para kazanma olayını ve bu ikilinin ilişkisini anca bir örnek ile açıklayabiliriz. Örneğin, Mehmet iyi bir ayakkabı üreticisidir. Yaptığı ayakkabıları Google sayesinde paraya çevirmek istemektedir.

The Marketer's and Publisher's Dreams: Adwords vs Adsense | by Vrootok | Vrootok | Medium

Bunun için güzel bir alışveriş sitesi kurar ve “ayakkabı satın al” kelimesine Google adwords ile teklif verir. Bu kelime için Mehmet tıklama başına 1 TL teklif verir. Diğer yandan Ahmet ise “ayakkabı nasıl yapılır?” adında bir makale oluşturur, makalesinin içerisinde de ayakkabı satın al kelimesi geçmektedir. Mehmet’in Google adwords ile  oluşturduğu bu reklam Ahmet’in sitesinde ve arama sonuçlarında yayınlanmaktadır. Bu şekilde Ahmet ve Mehmet Google para kazanma döngüsü içerisine girerler.

Yukarıda ki resimlerde de göründüğü gibi ayakkabı satın al kelimesinde reklam verilmiştir. Google arama sonuçlarında reklam ile birinci sıraya çıkmak çok kolaydır. En yüksek teklifi veren ilk sıraya konulmaktadır. Bu sayede Google para kazanma olayını verdiği hizmet ile karşılamaktadır. Mehmet ayakkabı satarak Google’dan para kazanırken Ahmet yayınladığı makale sayesinde Google ile para kazanmaktadır. Google adwords tüm kullanıcılarının verdikleri teklifleri bir havuzda toplar, daha sonra sırasıyla en yüksek teklifi veren kişiyi arama sonuçlarında 1. sıraya taşır. Öte yandan Google botları Adwords’dan aldığı bilgiyi Adsenseye iletir.

Adsense ise bu bilgiler ışığında blog site sahiplerinin sitesinde yayınlar. Yayınlanan bu reklamlara tıklayan olursa blog site sahipleri Google para kazanma işlemini gerçekleştirmiş olur. Bu sayede google para kazanma döngüsü hiç durmadan devam eder. Yazımızın devamında Google adsense ile para kazanma ve Google adwords ile para kazanma işlemlerini daha detaylı inceleyeceğiz. Burada sadece Adsense ve Adwords ilişkisini anlatmaya çalıştık. Özetlememiz gerekirse Adwords reklam verenlerin kullandığı bir google hizmetidir. Adsense ise reklam yayınlamak isteyen site sahiplerinin kullandığı bir Google hizmetidir. Bu iki hizmet sayesinde Google para kazanma işlemi gerçekleşir ve herkes kazanmaya başlayabilir. Bu iki hizmetin kullanımı da oldukça basittir. Bu yüzden hız kaybetmeden bunlardan nasıl para kazanacağımıza geçelim.

Google Adsense Para Kazanma

Google adsense ile para kazanmak için bir kitleye sahip olmanız gerekmektedir. Bu kitleye de ya bir site kurarak yada bir uygulama yaparak sahip olursunuz. Google para kazanma bu kadar kolay bir iştir. Site kurmak isterseniz belli başlı bir sermaye harcamanız gerekmektedir. Ayrıca bir çok bilgiye de ulaşmanız gerekmektedir. Bu bilgilerden en önemlisi hosting domain nedir nasıl kullanılır? sorusunu bilmekten geçmektedir. Daha sonra site kurmak için yapmanız gerekenleri bilmeniz gerekmektedir. Daha sonra site kurduktan sonra arama motoru optimizasyonunu detaylı bir şekilde bilmeniz gerekmektedir. Son olarak da siteniz için adsense kurulumunu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Google para kazanma işlemi bunlardan oluşmaktadır.

Adsense İle Para Kazanma

Google Adwords Para Kazanma

Google adwords ile para kazanmak gerçekten çok kolaydır. Hizmetinizin güzel bir sitesini kurmanız gerekmektedir. bunun için sermayeniz olması gerekir veya site kuracak kadar bir bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Daha sonra hangi kelimelere daha çok yoğunlaşacağınızı ve sitenizin arama motorunda nasıl optimizasyon yapacağınızı iyi bilmeniz gerekmektedir. Bunları bildikten sonra Google adwords ile Google para kazanma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Bunların hepsini bu makalede anlatmak isterdim ama çok uzun olacağından bunları parça parça yayınlamaya karar verdim. Aşağıda verdiğim bağlantıları kullanarak Google para kazanma rehberinin ikinci makalesine ulaşabilirsiniz. Böylelikle tüm detaylara ulaşabilir ve sizde hızlı bir şekilde kazabilirsiniz.

Google Ads Nedir Nasıl Kurulur Kapsamlı Rehber

Google Para Kazanma Rehberi 2

Diğer makalelere göz atmak isterseniz bağlantıya tıklayın 🙂

DMCA.com Protection Status

yazar hakkında