Ana sayfa » Google Para Kazanma Rehberi » Google Yerel Rehber Para Kazanma ve Hediyeler

İnternetten para kazanmak için bir çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında çok bilinen bir yanlışı düzeltmek istiyoruz. Google yerel rehber para kazanma konusunda doğru bilinen yanlışları açıklamaya çalışacağız. Sizlere Google yerel rehber hakkında hiç bir yerde yazılmayan detayları yazmaya karar verdik.

Google yerel rehber ile gezdiğiniz yerleri ve girdiğiniz işletmelerin yerini belli etmek amacı ile kullanılan bir hizmettir. Bu hizmeti kullandıkça sizlere yeni hediyeler ve puanlar kazandırmaya devam ediyor.

Google Yerel Rehber Nedir?

Google haritalar uygulamasının bir sistemidir, gezdiğiniz yerlerde ki işletmeler hakkında bilgi toplayarak, haritalar uygulamasının geliştirilmesine yardımcı oluyorsunuz. Ne kadar çok haritalarda bulunmayan işletmeyi bulursanız o kadar çok seviye atlıyorsunuz.

Sadece olmayan işletmeleri bulmak değil. Tabi ki yapılması gereken, yorum yapma, işletme ile alakalı resimler paylaşma, işletmeye puan verme gibi bir çok iş sizleri bekliyor.

Aslında Google yerel rehber eğlenceli bir uygulamadır, alıştığınız zaman bırakamayacağınız türden. İşletme sahipleri sizin gönderdiğiniz yorumlar sayesinde işletmelerine çeki düzen vermektedir.

Google yerel rehber

Yerel Rehber Puanları Neye Göre Veriyor?

Google Yerel rehber puanlama sıralaması aşağıdaki gibidir. Bu aktiviteleri yaptığınız zaman puan kazanarak seviye atlamış oluyorsunuz.

Tabi ki her seviye kendi içerisinde bir rozet alma imkanı sağlamaktadır. Bu rozetler giderek artıyor ve yerel rehber uygulaması sizlere çeşitli güzellikler yapma imkanı sağlıyor. Tabi ki o güzellikleri yazımızın sonunda işleyeceğiz.

Haritalar’a yapılan katkı Kazanılan puan
Yorum Her yorum için 10 puan
200’den fazla karakterle yorum yapma Her yorum için 10 bonus puan
Puan Her puan için 1 puan
Fotoğraf paylaşma Her fotoğraf için 5 puan
Fotoğraf etiketleri Etiket başına 3 puan
Video Her video için 7 puan
Soru yanıtlama Her yanıt için 1 puan
Soru ve cevaplara yanıt verme Yanıt başına 3 puan
Düzenle Her düzenleme için 5 puan
Yer ekleme Eklenen her yer için 15 puan
Yol ekleme Eklenen her yol için 15 puan
Doğruluk kontrolü Doğruluğu kontrol edilen her bilgi için 1 puan
Yayınlanan uygun liste Yayınlanan liste başına 10 puan
Açıklama (liste halinde) Eklenen açıklama başına 5 puan

Yerel Rehberin Sunduğu Hediyeler

Konumuz Google  yerel rehber para kazanma olduğu için, bu konunun dışında bir şeyler yazmak istemiyorum. Bu nedenle puanları ve rozetleri kazandığımızda ne gibi kazanç elde ediyoruz ? sorusuna giriş yapmak istiyorum.

Aslında öle düşünüldüğü gibi yerel rehber sayesinde para kazanmıyorsunuz. Size seviye atladıkça sinema bileti gibi güzel hediyeler sağlamaktadır. Üstelik yerel rehber toplantılarına katılım sağlayarak diğer yerel rehberlerle buluşma imkanı sağlamaktadır.

Tabi ki kazandığınız çeşitli biletleri paraya çevirme imkanınız bulunmaktadır. Bu nedenle Google yerel rehber para kazanma yoktur diyemeyiz. Size verilen hediyeleri bir başkasına satarak çok rahatlıkla  para kazanabilirsiniz.

Sitemizde para kazanma kategorisi altında bir çok konu bulunmaktadır. Bu konuların da ilginizi çekebileceğini düşünüyorum şimdilik bizden bu kadar bir dahaki makalede görüşmek üzere.

yazar hakkında