Daha önce Google para kazanma hakkında makaleler yayınladık. Rehberin ilk bölümünde rehberde neler olacağını anlattık. Google para kazanma rehberi 2‘de kendimize hosting ve domain alma konusunu işledik. Şimdi bu yazımızda Hostinger firması üzerinden wordpress kurulumu nasıl yapılır? sorusundan bahsedeceğiz. Bu şekilde ilk web sitemizi kurmuş olacağız.

Web site kurarak adsense üzerinden para kazanma işlemlerini Google para kazanma rehberinde tam olarak öğrenmiş olacaksınız. Google para kazanma rehberi 1‘de anlattığım gibi bu ücretli bir yöntem, bir miktar sermaye gerektirmektedir. Daha sonradan sizlere ücretsiz yöntemlerden de bahsedeceğim. Sermayesiz para kazanma yöntemi olarak sizde bu yöntem üzerinden para kazanmaya başlayabileceksiniz.

Hostinger WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz gibi hostinger firması üzerinden wordpress kurulumu yapacağız. Fakat her hosting firması C panel kullanmaktadır. Kısa bir Araştırma ile sizde basit bir şekilde wordpress kurulumu yapabilirsiniz. Söz vermeyeyim fakat yazı istediğim uzunlukta olursa diğer firmalardan da kısaca bahsedebilirim.

Yada başka makaleler ile başka firmalar üzerinden wordpress kurulumu yapabiliriz. Hız kaybetmeden hostinger wordpress kurulumu yapmaya başlayalım. Daha önceden hosting paketi ve domain aldığımızı farz ediyorum. Nasıl alacağınızı bilmiyorsanız Google para kazanma rehberi 2 yazımıza bakabilirsiniz. Şimdi Hostinger.web.tr adresine giriş yapıyoruz.

Griş yaptıktan sonra yukarıda ki gibi hostinglerinizin lduğu bir opanel ile karşılaşacaksınız. Muhtemelen sizde bir tane olacak bende 3 adet görünüyor ikisi zaten önceden kalmış ücretsiz versiyonlar. Hosting isminiz olanı seçip mange butonuna tıklıyoruz.

Açılan panelde  Auto InstallerAuto Installer bölümünü arayıp bulmanız gerekecektir. Bu otomatik kurulum sihirbazıdır. Bunun içerisinde birçok web site alt yapısı bulunmaktadır. E ticaretten tutun farklı farklı  site kurmanıza yarayacak bir çok alt yapıyı barındırmaktadır. 

İçerisine girdiğiniz zaman Create a website with WordPressWordPress seçeneğini bulunuz. Bu seçenek sizlere dilediğiniz gibi binlerce tema ve site yapmanıza olanak sağlayan alt yapının kurulumunu sağlayacaktır. Panelde sol tarafta domain seçili iken bu kısma girmeniz gerekmektedir. Hangi domaini seçerseniz o domaine kurulum yapmış olacaksınız.

Biz şimdilik domainlerim arasında beklegelsin.com üzerinde wordpress kurulumu yapacağız. O yüzden ben o domaini seçiyorum, siz hangi alan adını satın aldıysanız onu seçmeniz gerekecektir.

Daha sonra karşınıza kolay kurulum alanı gelecektir. WordPress kurulumunu kolay yapmanız için yapılmış mükemmel bir sihirbaz.

administrator username yazan yer admin girişi yaparken kullanacağınız kullanıcı adıdır. Buraya admin yazabilirsiniz veya isminizi de yazabilirsiniz siz kalmış. Burası sitemizin admin paneline giriş yapmamız için gereken kısımdır.

administrator pasword: Tine admin panele giriş yaparken kullanacağımız şifreyi belirlememizi gerektiren kısımdır. Buraya dilediğiniz şifreyi girebilirsiniz. Şifrenizi kolay bulunamaz şifrelerden seçmenizi öneririz.

administrator E mail: Burada da mail adresinizi giriyorsunuz. admin şifrenizi unuttuğunuzda şifreyi değiştirmenize ve bi çok özelliğe eklemenize yarayan bir seçenektir.

Web site Title: Web siteniz için bir başlık belirleyin. Bu başlıkta anahtar kelimeniz geçmesi seo açısından iyi olacaktır.

Language: Dil seçiniz yani Türkçe, bu dil seçeneği sitenizin dili değildir sadece kullanacağınız admin panelin dilidir.

5.5.1 wordpress sürümü: Bu sürümü isterseniz değiştirebilirsiniz. Ama en güncel sürümü yüklemeniz sizin için daha iyidir. Çünkü wordpress açık kaynak yazılım olduğu için gün geçtikçe kendini geliştirmektedir.

create new database: Yeni bir veri tabanı oluşturma burada yeni bir veri tabanı oluşturmak her zaman iyi sonuç verecektir.

Bu seçenekler arasında ben her zaman en son sürüme güncelle seçeneğini seçiyorum. Son güncel sürüm en alttaki seçenekle işleme girmiş oluyor. Daha sonra install diyerek bir süre bekliyoruz.  Yükleme işlemi bittikten sonra wordpress kurulumu tamamlanmış oluyor.

Sonuç

Evet arkadaşlar hep birlikte Google para kazanma rehberi serimizin 3. makalesini de tamamladık. Bu bölümümüzde hostinger wordpress kurulumunu gerçekleştirdik.  Google adsense para kazanma adımının en büyük kısmını tamamladık. Artık domain isminizi yazarak sitenizi görebilirsiniz.

Bir sonraki makalemizde wordpress tema yükleme işlemlerini yine birlikte yapacağız.  Daha sonra yavaş yavaş Google adsense işlemlerine geçmiş olacağız.  Şimdilik herkese iyi günler dilerim Google para kazanma serisi burada şimdilik bitmiştir.

 

 

yazar hakkında