Günümüz teknolojisi geliştikçe para kazanma yolları da değişmektedir. İnternet çağında para kazanmak sanıldığı kadar zor işlemler değildir. İnsanlar günlerinin tamamını bir iş yerinde harcayarak günlüğü 50 ile 100 TL. arasında değişen fiyatlarla çalışmaktadır. Bu fiyatlar kimine yeterli gelse de kimine az gelmektedir. Ülkede %60 oranında askeri ücret ile geçinmeye çalışan bir çok insan bulunuyor. Bu insanlar kıt kanaat geçinirken bir yandan da ek iş fırsatları kovalayarak para kazanmak istiyorlar. Biz bu yazımızda ve bu sitemizde sizlere para kazanma kategorimiz sayesinde internetten para kazanma yollarını sunmaya çalışacağız. Herkese kolay gelmese de para kazanma yöntemleri bazılarınıza kolay gelecek ve bu yönde ilerleme sağlayacaktır. Hız kaybetmeden para kazanma yöntemlerine geçmek istiyorum izniniz ile.

1 – Video izleyerek internetten para kazan

Başlığımızdan da anlaşılacağı gibi video izleyerek internetten para kazanmak denilen bir yöntem bulunmaktadır. Bilgisayarınızın başında reklam videoları veya çeşitli sistemlerin videolarını izleyerek internetten para kazanmanız mümkündür. Bu makalemizin başlığı internetten para kazanma yolları olduğu için bu yöntemleri bir sonraki makalelerimiz de daha detaylı bir şekilde inceleyeceğiz ve bu yöntemlerin nasıl yapıldığını sizlere sunmaya çalışacağım. Video izleyerek internetten para kazanmak kulağa oldukça hoş geliyor değil mi ?  Bende bu işlemleri ilk fark ettiğimde gerçekten çok şaşırmıştım. Yurt dışında bu yolla para kazanan bir çok insan bulunmaktadır. Bizim ülkemizde daha yeni bir iş dalı olduğundan dolayı ufak tefek Türk siteleri ve firmaları bulunmaktadır. Yinede sizler için büyük bir araştırma yaparak yurt dışında olan ama ülkemizde de kazanç sağlayabileceğiniz para kazanma yöntemlerine sizler için göz atacağız diğer makalelerimiz de bizi takip etmeyi unutmayın.

2- Anket Doldurarak İnternetten Para Kazan

Birkaç soruya cevap vermek hiçte zor olmamalıdır. Büyük araştırmalara bizler sayesinde yön verdiklerini düşünürsek bu yöntem oldukça kullanışlı bir yöntem olduğunu biliyorum. Zamanında benimde yaptığım gerçekten zaman harcandığında iyi paralar kazanabileceğimiz internetten para kazanma yoludur. Anket doldurarak internetten para kazanma siteleri ülkemizde mevcuttur. Bazı ülkelerde anket doldurarak dolar bile kazanabiliyorsunuz. Kur hesap edilirse Türkiye’de anket başına 5 ile 10 TL alırken, yurt dışı sitelerinde bu oran 20 ile 100 TL arasında değişebilmektedir. tek ankette 20 TL kazanmak kulağa oldukça iyi geliyor değil mi? Bence de çok iyi bir iş modeli. Dediğim gibi sadece bu başlıkların üzerinden geçeceğim ama sitemizin diğer yazılarını kontrol ederseniz bu yöntemlerin daha detaylı makalelerine ulaşabilirsiniz. Her gün yeni bir makale yayınlamaya karar verdim.

3- Oyun Oynayarak İnternetten Para Kazan

Eğlenceli bir yol olarak görünüyor değil mi? Hele ki genç arkadaşlarımız ve kardeşlerimiz bu yol sayesinde oldukça çok para kazanabilirler. Oyun oynayarak internetten para kazanma yolunu anlatacak olursak, bu yöntem kendi aralarında çeşitli kategorilere ayrılmaktadır. Mesela Youtube.com üzerinden bir kanal açarak iyi bir kitleye sahip olduğunuzda reklam gelirlerine sahip olabilirsiniz. Aylık olarak 2000 ile 5000 TL arasında bir gelir kazanabilirsiniz. Sadece bu yöntem yok tabi ki bazı oyunlarda Skin dediğimiz, Textureler veya ekipmanlar kazanıp onları çeşitli platformlarda satarak da internetten para kazanabiliyorsunuz. Bu yöntemi ben ilk Metin 2 Oyununda görmüştüm il olarak bu oyunda görmem ve kazanmaya çalıştığım ve pes ettiğim olmuştu. Oyunda belli bir seviye ve belli bir silahların satışını yaparak paralar kazanabiliyorduk zamanında. Hala öyle mi bilmiyorum fakat metin 2 gibi bir çok oyun geliştirildi bu oyunlar sayesinde paralar kazanabilirsiniz.4- Link Kısaltarak İnternetten Para Kazan

Güzel bir sosyal ağınız varsa, bu internetten para kazanma yolu oldukça kullanışlı bir yöntemdir. Site kurarak bu yöntemi de geliştirebilirsiniz. Yine Youtube kanalı açarak bazı indirme linklerini kısaltarak para kazanabilirsiniz. Bu yöntem oldukça basittir ama basit işlerin para kazanma oranları da oldukça azdır. Türkiye’de de bu tür link kısaltarak para kazandıran siteler bulunmaktadır. Bu sitelerin amacı kısaltılan linklere tıklandığında ara bir sayfa açılır ve bu sayfada 5 saniye boyunca reklam görüntülemesi sağlanır. Bu reklam görüntülemesin de sağlanan gelirin %5 gibi ufak bir fiyatı linki kısaltan kişi yada kişilere verilir. Bu yöntemi sadece web siteleri veya Youtube kanalı aracılığı ile dağıtılmaz sosyal mecralarda ve link gönderilebilen internet erişimi olan her yerden para kazanabilirsiniz. En kolay internetten para kazanma yolu budur.

5- Müzik Dinleyerek İnternetten Para Kazan

Bazı firmalar tarafından geliştirilen model oldukça ilgi çekeceğe benziyor. Şuan Türkiye de bu yöntem pek fazla bilinmese de yurt dışında iyi bir hit sağlamış durumunda. Müzik şirketleri müzikleri dinleterek hit alırlar ve puanlama sistemlerinden o şarkıların yükselmesini sağlarlar. Bu sayede dinleyenlere ufak ta olsa birkaç TL  Müzik dinleyerek internetten para kazanma yolu daha detaylı bir araştırma yaparak sitemize yüklemesini sağlayacağız. Bu yöntemi gerçekten çok fazla bilmediğimden yanlış yönlendirme yapmak istemiyorum bu yazımızda ama dediğim gibi bu yöntemin detaylarına ilerleyen zamanlarda ulaşabilirsiniz.

6- Youtube Kanalı Açarak Para Kazan

Bildiğiniz üzere Youtube revaçta olan iş modellerinden biridir. Tabi ki bu yöntem oldukça sabır gerektiren ve Sebat gerektiren bir iştir. Bir Youtube Kanalı oluşturarak günlük veya haftalık video yüklemesi yapıyorsunuz. Benim size tavsiyem günlük video yüklemeniz olacaktır. Çünkü Youtube ne  kadar çok ve kaliteli içerik yüklenirse o kadar çok önerdiğini okumuştum bir kaç uzman tarafından yazılan yazılarda. Bu videolar belli bir izlenme aldıktan sonra 1000 abone ve 4000 saat izlenme sağladıktan sonra internetten para kazanabiliyorsunuz. Bu para kazanma mantığı çok basittir Youtube tamamen google adsense reklamlarını video içerisinde 5 ile 10 saniye arasında izlenmesini sağlayarak video içerik üreticilerine belli bir miktar parayı ödemektedir. Gayet Kolay ama süreklilik gerektiren bir iş modelidir.

7- Site Kurarak İnternetten Para Kazan

Benimde üzerinde uzun süredir çalıştığım bir iş modelidir. Bir hevesle 10 adet domain ve hosting satın alarak batırdığım bir iş modeli. Bu modelde site kurarak adsenseye başvuru yapıyoruz. Bu başvurumuz onaylandıktan sonra sitemizde de gördüğünüz gibi sağda solda yazı içerisinde reklamlar oluşuyor. Bu reklamlar sayesinde tıklama başına belli bir ücret alıyoruz. Bu ücretler sitenize gelen ziyaretçi sayınıza göre değişmektedir. Ne kadar ziyaretçiniz çoksa o kadar reklama tıklanma oranı yüksek olma ihtimali vardır. Tabi ki site kurarken belli başlı teknikler bilmeniz gerekmektedir. En basit WordPress tabanlı bir site kurarsınız. Bu sitenin teknik ayarlamalarını bilmeniz ve SEO ayarlarınızı iyi yapmanız gerekmektedir. SEO arama motoru optimizasyonudur, Bu optimizasyon Google tarafından belirlenen şartlardan oluşmaktadır. Yazılarınızı nasıl yazacağınız kaliteli içerik yazmak için gereken yöntemlerdir. Bunlar o kadar fazladır ki işin içinden çıkmak o kadar da kolay değildir. Site hızınız bile önem arz etmektedir. Bu yöntemleri ve SEO ayarlarını iyi yaptığınız takdirde güzel kazançlar sağlayabilirsiniz. Her işte olduğu gibi bu işte de para kazanmak için süreklilik gerekmektedir. Bir ay içerik yükleyip ikinci ay boş bırakmak olmayacaktır. Bu işin daha detaylı kısımlarını yine sitemizde bulabileceksiniz. Sitemizi takip etmeye devam edin.


8- Satış Ortaklığı ile İnternetten Para Kazan (affiliate marketing)

Bu internetten para kazanma yolu da oldukça basittir. Link kısaltma yöntemine benzemektedir. Bazı ürünlerin tanıtımını yaparak internet üzerinden para kazanmanıza olanak sağlar. Örnek vermek gerekirse bir N11 gibi bir mağaza üzerinden bir ürün buldunuz ve bunun tanıtımını çeşitli mecralarda yaptınız ve bu linklerden satış ve tıklama geldiğinde size belli bir ücret ödemektedirler. özel oluşturulan linkler sayesinde kimin linkinden ne kadar satış olduğunu hesaplayabilirler bu hesaplar sonucunda belli bir komisyon almış olursunuz. Bu yöntem ile gerçekten iyi paralar kazanan arkadaşlar görmüştüm ama bana nedense uymayan bir yöntem ben bu yöntemi çok benimseyemediğim için çok fazla kullanmadım. Bunun için size bir link bırakmak istiyorum bu admitad linkini  inceleyebilirsiniz.

9- freelance Çalışan olarak İnternetten Para Kazan

Bu internetten  para kazanma yolu gerçekten iyi getiriler sağlayan yöntemlerden biridir. Bazı işetmeler işlerinin fazlalıklarını freelance olarak yaptırmaktadır. Bunlar çeşitli işler olabilir yeteneğinizin ne olduğu önemlidir. Site kurmasını biliyosunuz mesela bunu hizmet olarak satabilirsiniz ve başkalarına site kurabilirsiniz. Video düzenleyebilirsiniz, resim düzenleyebilirsiniz, müzik yapabilirsiniz, animasyon yapabilirsiniz, makale yazarak bile para kazanabilirsiniz. Sınır yok yeter ki arz ve taleplere iyi bir şekilde yön verin bu sizin elinizdedir. Yeteneğiniz hangi yönde ise o yönde ilerleme sağlayabilirsiniz.

Diğer makalelere göz atmak isterseniz bağlantıya tıklayın 🙂yazar hakkında