Günümüz insanın eli, ayağı ve yaşam desteği haline gelen akıllı telefonlar, neredeyse günün yarısından fazlasında elden düşmeden kullanmaya devam ediliyor. Bu durumda da insanlar bütün ihtiyaçlarını, alışverişlerini, yatırımlarını ve hatta işlerini telefonlarda yapıyor. Bu kapsamda da günlük hayatta çok fazla telefon kullanan herkesin aklına, para kazandıran uygulamalar gelmeye başlıyor.

Para kazandıran uygulamalar telefona yükledikten sonra belirtilen bazı görevleri yapmanız vasıtası ile nakit para veya hediye çekleri gibi ödüller kazanmanızı sağlıyor. Aslında bazen sanal ortamda kullanabileceğiniz dijital para kazanma ihtimali de yer alsa da genellikle gerçek para kazandıran uygulamalar daha fazla tercih ediliyor.

Para Kazandıran Uygulamalar Güvenilir Midir?

Günümüz teknoloji dünyasında bir uygulama geliştirmek ve akıllı telefonlarda hızlı bir şekilde yayılmasını sağlamak aslında çok basit birkaç yöntemi yerine getirmek ile mümkün oluyor. Bu nedenle para kazandıran mobil uygulamalar arasında hangi uygulamaların güvenilir olduğunu ve kullanılması gerektiğini görmek önem arz ediyor. Bu açıdan da bazı noktalara dikkat etmek gerekecektir.

Telefonunuza yüklediğiniz bir mobil uygulamanın öncelikle Android telefonlarda Google Play Store üzerinde ve IOS işletim sistemli telefonlarda App Store üzerinde listelenmiş olması gerekir. Sonrasında uygulamanın aldığı yorumlara, kullanıcıların yaşadıkları deneyimlere ve uygulamanın nasıl bir çalışma sistemi bulunduğuna bakmak gerekiyor. Bu sayede para kazandıran uygulamalar arasında gerçekten güvenilir uygulamaları bulmak mümkün hale geliyor.

Para Kazandıran Uygulamalar 2020

Günümüzde bu tarz uygulamalar giderek artan bir liste halinde kullanılmaya devam edilirken, para kazandıran uygulamalar 2020 listesinde de güncel olarak birçok uygulamayı görmek mümkün olacaktır. Bu uygulamalar bazen reklam izleyerek para kazandıran uygulamalar olarak kullanılmaktadır. Bazen yarışarak para kazandıran uygulamalar şeklinde de kullanılabilir. Hatta para kazandıran oyunlar yine bu uygulamalar içerisinde yer almaktadır. Bu kapsamda da birkaç örnek uygulamanın incelenmesi ile daha net bir sonuç elde edilebilir.

Hadi Bilgi Yarışması

Türkiye’de mobil bilgi yarışmaları kapsamında ilk örneklerden biri olarak birkaç sene öncesinde başlayan ve bugün gündelik olarak düzenlenen yarışmalar ile para kazandıran uygulamalar arasında Hadi bilgi yarışması uygulaması yer almaktadır. Uygulamada Müge Boz, Ceyda Düvenci, Ali Tınaz ve Merve Toy gibi tanınmış isimler sunuculuk yaparken, düzenlenen her yarışmada bazen düşük bazen çok yüksek miktarlarda gerçek para ödülleri verilmektedir. Yarışma sırasında tüm sorulara doğru cevap veren kişiler, uygulama hesabında biriken parayı istedikleri takdirde nakit para olarak çekebilir.

Google Ödüllü Anketler

Android telefon kullanıcıları için Google tarafından geliştirilen Google ödüllü anketler, yine anketler yani soruların cevaplanması sayesinde para kazandıran Türkçe uygulamalar arasında yer almayı başarmaktadır. Google tarafından günün herhangi bir saatinde size sunulan anketlerde istenilen cevapları vermeniz sayesinde Google play kredisi kazanabilirsiniz.

Sweatcoin

Günümüzün en popüler yatırım araçlarından biri olan kripto paralar ile alakalı bu uygulama yine para kazandıran uygulamalar arasında ilgi çekici bir yere sahiptir. Çünkü uygulamada her gün attığınız adım başına ödül kazanırken, sizi hareket etmeye ve spor yapmaya yönlendiriyor. Bu sayede kazandığınız dijital paraları istediğiniz dönemlerde bağış olarak veya satış ortaklarında alışveriş için kullanabiliyorsunuz.

Dolap

Son yılların en popüler ikinci el satış platformlarından biri olan Dolap, piyasada bilinen bu tarz uygulamaların hepsini geride bırakarak satış ile para kazandıran uygulamalar arasında çok sağlam bir yere oturmayı başardı. Belirli dönemlerde yapılan kampanyalar ve ünlü isimlerinin sahip olduğu dolaplarda kendilerine ait ürünleri sunması gibi ayrıntılar uygulamayı çok daha popüler bir hale getirdi.

Dolap, para kazandıran uygulamalar arasında net bir şekilde elinizde bulunan ikinci el eşyaları veya sıfır eşyaları satarak gelir elde ettiğiniz bir uygulama oluşturuyor. Tamamen güvenilir alışveriş platformu olarak, kargo konusunda veya ürün listeleme konusunda avantajlar oluşturan bu uygulama, hesabınızda biriken paranın istediğiniz zaman banka hesaplarınıza aktarılması gibi bir avantaj ile al-sat hizmetleri verilmesini sağlıyor.

Diğer makalelere göz atmak isterseniz bağlantıya tıklayın 🙂

yazar hakkında