Kadınlar için saçları ve saç bakımı çok önemlidir. Hatta kadınların en önemli aksesuarı saçlarıdır bile diyebiliriz. Hangi kadın upuzun Rapunzel gibi güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmak istemez ki? Ancak bazen saçlar istesek de uzamaz. Kesim hataları, sabırsızlık gibi nedenlerden dolayı kısa saçlarla yaşamak zorunda kalırız. Ya da saçlarımız boya ve diğer çevresel faktörler nedeni ile yıpranır. Bir türlü uzamak bilmez. Peki, size saçlarınızı sağlıklı bir şekilde kolay yoldan uzatabileceğinizi söylesek… Kulağa hoş geliyor değil mi?

İşte Size Saçlarınızın Daha Hızlı Uzamasını Sağlamak İçin Öneriler…

Bakımlı ve sağlıklı uzayan saçlara sahip olmanın en önemli yolu beslenmeden geçer. Sağlıklı ve dengeli beslenmek saç sağlığınızı da arttıracak ayrıca saçlarınızın daha güçlü olmasını sağlayacaktır. Güçlü ve sağlıklı saçların daha hızlı uzadığını unutmayın ve beslenmenize dikkat edin. İşin sırrı sadece beslenmekte de değil. Saçlarınıza bakım yapmanın da önemi büyük. Bu konuda da saçın en büyük dostu olan doğal zeytinyağıdır. Haftada bir defa saç uçlarınıza saf ve doğal zeytinyağı sürün. Saçlarınızı kırıklar oluştukça kestirmekten de çekinmeyin. Korkmayın böylece saçlarınız daha hızlı ve sağlıklı uzayacaktır. Saç uzaması için eczanelerde satılan kimyasal ürünler de bulunmaktadır.

Eczaneden satın alacağınız krem, yağ ve çeşitli kürlerle de saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Örneğin A ve C vitamini içeren multivitaminler ve B kompleks vitaminleri saçların hızlı ve sağlıklı uzaması için oldukça etkilidir. Vitaminler saç sağlığı için çok önemli takviyelerdir. Bunun yanı sıra ısırgan otu ve keten tohumu da saçların hızlı uzamasını sağlar. Ancak bu vitamin ve bitkileri kullanırken bunlara alerjinizin olup olmadığını da öğrenmeniz gerekir. Mutlaka bir cilt uzmanına başvurarak bu ürünleri kullanmadan önce bilgi almanızda yarar var.

Bakımlı ve parlak saçlara sahip olmak için bol bol C vitamini tüketmek gerekir. Ayrıca demir eksikliği de saçları çok etkiler. Eğer demir eksikliği sorununuz varsa bir an önce tedavisine gitmenizde yarar vardır. Kuru soğanın kabukları ile soymadan haşlayıp suyu soğuduktan sonra saçlarınıza masaj yaparak yıkamanız saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayacaktır. Biraz koku yapabilir ama saç kremleri ve parfümlerle bu sorunu halledebilirsiniz.

Diğer makalelere göz atmak isterseniz bağlantıya tıklayın 🙂

yazar hakkında