İnternet aleminde dosya yükleyerek para kazanacağınızı biliyor musunuz? Evet internet de dosya upluad yaparak para kazanabilirsiniz. Öncelikle upluad nedir dosya nasıl yüklenir sorularına yanıt verelim.  Upluad sanal alemde dosya yüklemeye verilen isimdir. Dosyalar sunuculara yüklenir ve bu şekilde internet sorgusu sırasında çağrılır. İnternette dosya yükleme işlemi gerçekten kolay bir işlemdir.

Bir çok site insanlara barındırma hizmeti sunmaktadır. İnsanlar dosyalarını sunuculara yüklemeleri için para bile verecek durumdadırlar. Turbobit.net sitesi de dosya yükleyerek para kazanacağınız bir web sitesidir. Hem barındırma hizmeti verecek hem de insanlara yükleme yapmaları sonucunda ödeme yapacak bir şirketin karı nedir biliyor musunuz?  Gelin o zaman hep birlikte bu sorunun cevabını öğrenelim.

Turbobit.net sitesi ziyaretçilerine yüksek hızda indirme hizmeti vermektedir. Bir yandan başka ziyaretçilerine de dosya yükleme imkanı sağlamaktadır. Yüklenen dosyaları telifli veya telifsiz diye ayrım yapmadan, istediğiniz dosya türünü uzun yıllarca barındırmaktadır. Dosya upluad  işi kolay bir işlemdir, yüklediğiniz dosyaları premium üyelik ile satışa sunulmaktadır.

Son derece korunaklı bir sistem ve her türlü güvenerek yükleme yapabileceğiniz bir hizmettir. Bu sitenin tüm gelirleri premium üyelik satışlarından meydana gelmektedir. Dosyaları reklamsız hızlı ve sınırsız bir şekilde indirmek isteyen ziyaretçilerine premium üyelik satışı yapmaktadır. Talep olduğundan ve hızlı indirme hizmeti sunduğundan dolayı müşteri potansiyeli çok fazladır. Snappy Premium Bilişim Hizmetleri LTD firmasının yaptığı bu site hem kazanmaya hem de kazandırmaya devam etmektedir.

Peki biz upluad yaparak nasıl para kazanacağız? Gibi dediğinizi duyar gibiyim, sizi çok fazla bekletmeden konumuza geçiş yapalım.

Turbobit Para Kazanma İşlemi Nasıl Gerçekleşiyor?

Turbobit hiç bir şart sunmayarak tüm  dosya yükleme yapan ziyaretçilerine para ödemektedir. Ne kadar kazanacağınıza siz karar veriyorsunuz. Tabi ki bunu yapabilmek için siteye en güzel en çok aranan dosyaları yüklemeniz gerekmektedir. Dosya yüklemek için öyle büyük bir sisteme gereksinim duymaksızın herkes yükleme yapabilmektedir. Dosyaları yükledikten sonra indirmelerini sağlamanız  sizlerin o oranla daha fazla para kazanmanıza yol açmaktadır. Gelin hep beraber Tubobit’ten para kazanma işlemlerine göz atalım.

Turbobit Karışık Plan İşlemi Nedir?

Dosya yüklediniz diyelim bu plan da indirmelerden para kazanırken aynı zamanda premium üyelerinin ödedikleri paradan komisyon ücreti alırsınız. Yani hem indirmelerden hem de premium üyeliklerden kazanç sağlamaktasınız. Ne kadar çok indirme ve üye kazandırırsan siteye o kadar para kazanırsın. Ülkeleri gruplandırma yaparak indirmelerden ve satışlardan kazanacağınız komisyon ücretleri aşağıda ki gibidir.

Grup 100 indirme için satış %’si Yen Fatura %2si
A $7 40% 30%
B $6 40% 25%
C $5 40% 25%
D $4 40% 25%
E $3 30% 20%
F $2 20% 15%
G $1 20% 15%

Gruplar ve Ülkeler:

A
Almanya, Yunanistan, ABD, Türkiye, Danimarka, Polonya
B
Belçika, Norveç, Slovakya, Çekya, Japonya, Kanada, Fransa, Birleşik Krallık
C
Bulgaristan, Hollanda, İspanya, Kazakistan, Letonya, Litvanya, Slovenya, Finlandiya, Estonya
D
Avustralya, Avusturya, Belarus, İsrail, İrlanda, İtalya, Emirlikler, Portekiz, Romanya, İsviçre, İsveç, Güney Afrika
E
Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, İzlanda, Katar, Kuveyt, Lüksemburg, Moldova, Monako, Suudi Arabistan, Singapur, Özbekistan, Hırvatistan
F
Brezilya, Macaristan, Vietnam, Hong Kong, Endonezya, Irak, Kırgızistan, Meksika, Yeni Zelanda, Sırbistan, Tayland, Şili
G
Diğer ülkeler

Yukarıda ki verilere göre Türkiye birinci sırada 7 dolar kazanmaktadır.

Herşey Dahil Planı (İndirme Başına Para)

Dosya boyutuna göre gönderilen para aşağıda ki gibidir. Fakat bu planın tek bir şartı bulunmaktadır, 1000 indirme yaptıktan sonra ücret ödenebilmektedir. Turbobit kendi partnerlerine ve ülkelere ne oranda ödeme yaptığı aşağıda verilmiştir.

Boyut Ve Ülkeler a b c d
0,5-5 MB $3 $2 $1 $0
5-10MB $4 $3 $2 $0.5
10-50MB $6 $4 $3 $1
50-100MB $8 $6 $4 $1.5
100-250MB $10 $8 $5 $2
25-1500MB $15 $13 $6 $3
1500 Üzeri $20 $18 $7 $5
United States, Germany, Britain, Denmark, Ireland, Switzerland
Latvia, Estonia, Norway, Sweden, Israel, Poland, France, Belgium, Azerbaijan, Australia, United Arab Emirates, Kuwait, Kazakhstan, Belarus, Qatar, Singapore, Turkey, Canada
Lithuania, Finland, the Netherlands, Spain, Portugal, Czech Republic, Kyrgyz Republic, Austria, Slovakia, Armenia, Bulgaria, Saudi Arabia, South Africa, Greece, Bahrain, Italy, Cyprus, New Zealand, Japan, Moldova, Uzbekistan, Georgia

Bu tabloyu biraz anlatacak olursak, 1500 MB bir dosya yüklediğinizi ve 1000 indirme aldığınızı düşünmeliyiz. Bu indirmeler sonucunda toplam olarak  16 $ Dolar  yani 132 TL kazanmış oluyorsunuz.  Bu sadece bir dosya olduğunu unutmayın binlerce dosya olduğunu düşünürsek 100 TL den Günlük binlerce dolar kazanabilirsiniz.

Satış Başın Kazanılan Paralar

Turbobit ziyaretçileri turbo erişim sağlaması adına ödedikleri ücret aşağıda ki gibidir. Turbobit sizin referansınız ile premium üyelik alan her kullanıcısı başına size 60% komisyon ödemektedir. Aynı kişi ikinci kez sizin referansınız ile tekrar satın alırsa %40 komisyon aldınız demektir. Yani 730 günlük tek üyelik satışından 192 TL kazanmış oluyorsunuz

urbobit Premium 7 Gün 7 Günlük 35.00 TL
Turbobit Premium 30 Gün 30 Günlük 55.00 TL
Turbobit Premium 180 Gün 180 Günlük 190.00 TL
Turbobit Premium 365 Gün 365 Günlük 320.00 TL
Turbobit Premium 730 Gün 730 Günlük 480.00 TL

Altın Ortaklar Sayesinde %25 Daha Fazla Kazandırıyor

Turbobit upluan işlemlerini yerinde yapan ortaklarına güç katmak amacı ile %25 daha fazla ödeme sağlayacağını açıklamıştır. Yani çalıştıkça daha fazla para kazanıyorsunuz. Gold partner olarak işlere devam ettiğiniz sürece kazanma şansınız da artmaktadır.

Çalışmalarınıza oranla %5 ile %25 arası bir geliri kim istemez ki? Gold partner ve altın ortak olarak hemen sizde kazanmaya başlayabilirsiniz.

Turbobit Para Kazanma Stratejisi Nasıl Yapılır?

Tüm detayları anlattık şimdi işin son noktasına geldik, Turbobit para para kazanmanın anahtarı olacak stratejiyi belirlememiz gerekmektedir. Malum para kazanabilmemiz için 1000 indirme yapmamız gerekmektedir. Bu indirmeleri daha basit ve kolay bir şekilde nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz değil mi? Korkmayın hiçte zor değil yazımızın devamında her şeyi anlatmış olacağız.

Önemli olan pazar araştırmasını iyi yapabilmektir. Yani yükleyeceğiniz dosyaların bir albenisi olmak zorundadır. Sonuç olarak ziyaretçiler hızlı indirme yapabilmek adına belli başlı paralar ödemekte olduğu için, buna değecek bir dosya bularak upluad yapmanız gerekmektedir.

Elinizde buna değecek dosyayı da bulduysanız o dosyanın tanıtımını yapmanız gerekecektir. Dosyanın tanıtımını en iyi web sitesi kurarak yapabilirsiniz. Web sitesi açarak ürüne güzel bir tanıtım yazısı yazmanız gerekecektir.

Seo ile Google sizi belli bir çalışma yaptıktan sonra size gereken müşteriyi sağlayacaktır. Buna inanın Turbobit’ten aldığınız indirme linkini sitenizde ziyaretçilerinize güzel bir tanıtım yazısı yazarak sunmalısınız.

Adsense reklamı ve sosyal medya reklamları vererek insanların indirmelerini sağlayabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Turbobit Ek Bilgiler

Ödemelerinizi sanal bankalar aracılığı ile almaktasınız. Bunlar; PayPal, Payza, Yandex Money, Qiwi, WebMoney sanal bankalarıdır.

Minimum ödeme alabilmek için bakiyenizin $10 dolar olması gerekir, bunun altında ki bakiyelere ödeme yapılmamaktadır.

Turbobit tamamen yasal bir sistem olup, rusya merkezli Snappy Premium Bilişim Hizmetleri LTD firmasına aittir.

 

 

yazar hakkında