Son yıllarda en fazla rağbet gören mesleklerden biri olan Youtuberluk, bugün binlerce kişinin her geçen gün geçiş yaptığı mesleklerden biri olmaya başladı. İnsanlar sevdikleri bir işi yaparken, eğlenirken, müzik yaparken veya profesyonel mesleklerini yerine getirirken bunları bir video haline getirip ve sadece youtube para kazanma şartları yerine getirildiğinde de bu sayede gelir elde edebiliyor.

Youtube’da para kazanmak öyle bir hale geldi ki; örneğin, ahşap boyayarak para kazanan bir insan, bu ahşap boyama işini YouTube’da video olarak yayınladığında, normal koşullarda kazandığının çok daha fazlasını, bu videolar sayesinde kazanır bir hale geldi. Bu durumda da youtube’dan ne kadar para kazanılır 2020 gibi başlıklar son dönemlerin en fazla merak edilen başlıklarından biri olmayı başarıyor.

Youtube’da Para Kazanma Aktifleştirme

Eskiden sadece bir video izleme sitesi olan YouTube bugün para kazanma özelliği sayesinde bir sektör oluşturdu. YouTube videosu hazırlayan kişiler, öncelikle bir YouTube hesabı ve sonrasında bir YouTube kanalı açıyor. Ardından youtube para kazanma aktifleştirme işlemi yapılarak, artık yüklenilen içeriklerden para kazanma süreci başlıyor.

Pratikte bu kadar basit bir anlatıma sahip olsa da youtube para kazanma şartları 2020 eskiye göre kısmen daha ayrıntılı ve özenilmesi gereken bir hale geldi. Öncelikle işin teknik yönüne bakılırsa, sırasıyla anlatılacak maddeler yerine getirilerek, YouTube içeriklerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Teknik olarak öncelikle bir YouTube oturumu açmanız, açtığınız oturumla birlikte kanal listesine geçiş yapmanız gerekir. Burada yeni bir kanal oluşturmayı veya mevcut kanalda bir marka hesabı kullanmalısınız. Yeni bir kanal oluşturulduğunda, bu kanala bir ad girmeniz ve bu hesabın doğrulamasını yapmanız gerekir. Bu sayede işlemi tamamladığınızda artık bir marka hesabınız olur.

Youtube Yeni Özelliğini Kullanıma Sundu | İntersiber

Doğru Hesap İle Youtube Para Kazanma Ne Kadar?

Doğru bir hesap açılımı gerçekleştirdiğinizde youtube para kazanma şartları da göz önünde bulundurulmalıdır. İşin teknik yönü tamamlandığı için artık daha fazla ayrıntısına yani daha fazla ince noktasına yönelmek gerekecektir. Her yerde ve her zaman ifade edildiği gibi mutlaka özgün içerik üretimi yapmanız gerekir. Aslında youtube para kazanma şartları 2020 içerisinde her şeyden ama her şeyden önce tüm Youtuberlar da size özgün içerik sahibi olmanız gerektiğini ifade edecektir.

Özgün içerikler sayesinde insanlar sizi giderek daha fazla izleyecek ve bu sayede iyi bir izleyici kitlesi elde ettiğinizde de artık onların daha fazla ilgisini çeken videolar eklemeye başlayıp, onlar ile etkileşime gireceksiniz. Yani yorumlarına cevap verip, sosyal medyada onları karşılayıp, gerekirse, bir ekip haline gelerek, kendi logonuz, kendi kapak resimleriniz ve formatınızla onların aradığı kanal haline geleceksiniz. Bu süreç içerisinde de telif haklarında hiçbir zaman hata yapmadan, her zaman kendi içerikleriniz ile bu platformda yer almaya devam edeceksiniz.

Youtube’da Kaç Aboneden Sonra Para Kazanılır?

Bir kanal oluşturduktan ve marka haline getirdikten sonra artık belirli bir izleyici sayısına ulaştığınızda, para kazanma eleştirme yapacaksınız. Oturum açtıktan sonra kanal ve durum özelliklerinden para kazanma sekmesine gelerek, etkinleştir dediğinizde, şartları yerine getirerek bir Adsense hesabı açacaksınız ve artık seçtiğiniz reklam türleri ile sizde para kazanmak için başvuru yapmış olacaksınız.

Standart olarak youtube para kazanma şartları 2020 incelemesi için YouTube iş ortağı programı, YouTube hizmet şartları ve Topluluk Kuralları kapsamında kanalınız incelenecek ve onay verildiğinde de artık para kazanmaya başlayacaksınız.

Hem teknik olarak hem de işin püf noktaları açısından tüm gereken şartları yerine getirdiğinizde, aslında önünüzde kazanmak için bir engel kalmayacaktır. Bu konuda youtube’da kaç aboneden sonra para kazanılır sorusu için de uygulamada para kazanma istatistikleri raporlarını inceleyebilir ve tahminen YouTube Analytics bölümünde ne kadar gelir elde edeceğinizi ve kesinleşmiş kazancınızın ne olduğunu da adsense hesabınıza görebilirsiniz.

yazar hakkında